Тема уроку. Зв’язне мовлення. Замітка дискусійного характеру

  

Мета: формувати вміння складати замітку дискусійного Характеру; розвивати здатність дискутувати, формувати тези, аргументувати власну думку, робити висновки; виховувати терпимість до чужої думки. Обладнання: тлумачний словник, газети.
ХІД УРОКУ I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Бесіда за питаннями. — Які ви знаєте жанри публіцистичного стилю? — Що таке замітка?

— Над якими замітками ви працювали в попередніх класах? III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ IV. ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 1.

Вступне слово вчителя про особливості замітки дискусійного характеру. 2. Словникова робота. — З'ясуйте лексичне значення слів інформація, факт, пози Ція, оперативність. 3. Читання та обговорення заміток.

Шантаж по телефону Недільного ранку Марину розбудив телефонний дзвінок. Незнайомець із характерним голосом типового «кіношного» злочинця був лаконічним: дівчина повинна передати в умовлене місце три тисячі доларів, інакше свою бірюзову ауді, подаровану батьком на двадцятиріччя, вона більше ніколи не побачить.

Чоловік наказав покласти пакет із грошима біля контейнера зі сміттям, що поблизу будинку на сусідній вулиці, о дев'ятій вечора і в жодному разі не звертатися в міліцію. Марина ледь дочекалася, коли з вранішньої пробіжки повернеться мати... Обдзвонювали знайомих, запитували поради. Ситуація владналася сама собою: з'ясувалося, що то був «веселий» жарт однокласника, студента коледжу естрадно-циркового мистецтва, який живе в квартирі навпроти. (О.

Вишнякова, газета «Хрещатик») 4. Бесіда за змістом замітки. — Як ви розцінюєте вчинок «жартівника»? — Чи всім було «весело» після цього жарту?

— Як ви ставитеся до дзвінків, у яких сповіщається про за-мінування? Чи можна їх вважати жартом?

5. Написання замітки «Жарт чи правопорушення». 6. Читання та обговорення учнівських заміток за поданим планом. План аналізу замітки 1.

Чи чітко сформульоване дискусійне питання? 2. Чи переконливо представлено позицію автора? 3. Дотримання публіцистичного стилю.

4. Доречність заголовка. V.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ VI.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Написати замітку на тему «Старі та нові назви вулиць: за і проти» (чи треба перейменовувати вулиці?).

Краткий пересказ
Понравилась статья? Поделиться с друзьями: