Розробка урока. охорона природи в Україні. контроль навчальних досягнень

  

Мета: Ознайомити дітей із природними багатствами України; формувати поняття Заповідник; навчати охороняти природу рідного краю; розвивати уяву дітей про навколишній світ; розвивати пам’ять, мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи та почуття патріотизму.
Обладнання: Ілюстрації, плакати, фізична карта України. Хід уроку
І. організація класу Учитель Батьківщини рідні сади Нахилились до води. Кожна гілка у сонці, у теплі Щедро пахне соками землі. Батьківщини рідні гаї Кличуть в серце затінки свої, Зупинись і слухай солов’я, І відчуй, що це землі твоя.

(М. Сингаївський)
Іі. актуалізація опорних знань Робота в групах. Щедра, багата, різноманітна природа України (Розповідають учні 1 групи). Краса України в поетичному слові. Вірші, прислів’я, оповідання, пісні (Розповідають учні 2 групи).
Ііі. Повідомлення мети і завдань уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу На дошці прикріплена квітка-семиквітка. Кожна пелюстка — це відповідне завдання до ходу уроку. Розцвітай, чарівна Квітко, Всіма барвами сіяй, розкажи, чарівно Квітко, Чим багатий рідний край. Чим багатий, чим він щедрий, розкажи не тільки це, а ще як охороняєм Ми його і бережем.

Діти зривають пелюстки за годинниковою стрілкою. Перша пелюстка (1 група) Що завдає значної шкоди довкіллю?

Учні складають за прочитаним у підручнику опорну схему. Друга пелюстка (2 група) Розповісти про закони і програми, що спрямовані на охорону і збереження природи України, та розробити свою програму охорони природи. Третя пелюстка Для вчителя Навчити розрізняти, що таке Національний природний парк, заказник, заповідник. Фізкультхвилинка Четверта пелюстка (1 група) Міжнародна Червона книга. З якою метою було створено цю книгу? П’ята пелюстка (2 група) Червона книга України.

розповісти про чорні та зелені сторінки цієї книги. Чому вони мають таку назву? Шоста і сьома пелюстки. (Завдання виконати одночасно в двох групах.) Назвати найбільше заповідників, національних парків України.

Розповісти про найдавніший заповідник — Асканія-Нова — у нашій країні, а також — про наймолодший — Медобори. Учитель Я зірвав квітку — і вона загинула, Я спіймав метелика — і він помер У мене на долоні. І тоді я зрозумів, Що торкнутися краси можна тільки серцем. — Ось чому нам всім потрібно навчитися жити в мирі та злагоді із природою.

V
.
Узагальнення та сисРозробка урокатизація знань
1.
Хвилинка-цікавинка (розгляд ілюстрацій). Рослини, що занесені до Червоної книги: Дерева — Береза Клокова, береза темна; Кущі — Бруслина карликова, вовчі ягоди пахучі, таволга польська; Трав’янисті рослини — Анемона розлога, беладона звичайна, зозулині черевички справжні, ковила волосиста, ковила периста, лілія лісова, любка дволиста, молочай волинський тощо. Тварини, які занесені до Червоної книги: Комахи — Шовкопряди березовий та кульбабовий, бражник дубовий, мертва голова та Прозерпіна, аполлон, махаон і т.

д. ; Риби — Стерлядь, марена звичайна, вирезуб, рибець малий; Плазуни — Полоз лісовий, мідянка; Птахи — Лелека чорний, лебідь-шипун, беркут, змієїд, шуліка рудий, орел-карлик, орлан-білохвіст, балабан, скопа, пугач; Звірі — Кутора мала, підковоніс малий, пічниця триколірна, широ-ковух європейський, сліпак подільський, перегузня, горностай, тхір степовий, видра річкова, борсук, кріт лісовий. Робота з підручником. Робота в зошитах із друкованою основою. Тестування за темою. 1) В якій природній зоні знаходиться заповідник асканія-Нова?

А) У Карпатах; Б) на Поліссі; В) у степовій зоні. 2) Яка тварина потребує охорони? А) Заєць; Б) зубр; В) лисиця. 3) Яка рослина занесена до Червоної книги? А) Підсніжник; Б) барвінок; В) кульбаба.

VI.
Підсумок уроку Що нового ви почули на уроці? Що станеться, якщо природу не охороняти?
VII
.
Домашнє завдання Підготувати розповідь про особисту участь в охороні природи.

Краткий пересказ
Понравилась статья? Поделиться с друзьями: